Kategoria:

Opis

Wskazówki dotyczące przyjęć do szpitala dla bezstresowej wizyty.Może nadejść czas, kiedy ty lub ktoś z twoich bliskich będzie musiał zostać przyjęty do szpitala. Dzisiejsze duże miejskie szpitale mogą być mylące i nieco przerażające dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony z ich funkcjonowaniem. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją dwa główne rodzaje przyjęć do szpitala: nagłe i planowe.

Przyjęcia do szpitala w trybie nagłym mają miejsce zazwyczaj wtedy, gdy pacjent widziany na oddziale ratunkowym zostaje następnie przyjęty do szpitala. Przyjęcia do szpitala z wyboru mają miejsce wtedy, gdy lekarz prosi o zarezerwowanie łóżka dla pacjenta w określonym dniu. Pacjent zgłasza się wtedy w izbie przyjęć i nie trafia na oddział ratunkowy. Przyjęcia z wyboru stanowią większość przyjęć do szpitala, ale odsetek ten różni się znacznie w zależności od szpitala.

Aby jak najlepiej wykorzystać pobyt w szpitalu, poniższy artykuł zawiera informacje na temat tych istotnych kwestii:

 • Czynniki, które wpływają na to, czy zostaniesz przyjęty do szpitala
 • Co się dzieje po przyjęciu do szpitala
 • Twoje prawa jako pacjenta
 • Jak poprawić opiekę nad pacjentem lub członkiem jego rodziny w trakcie i po przyjęciu do szpitala?

Przyjazd do szpitalaJeśli czujesz się bardzo źle, możesz szukać pomocy na szpitalnym oddziale ratunkowym, ale aby uzyskać szybką i skuteczną opiekę, choroba powinna być stanem nagłym. Stan nagły jest zwykle definiowany jako problem zagrażający życiu, kończynom lub funkcjonowaniu ciała (np. udar, uraz nogi lub oka, lub podobne poważne problemy).

 • Możesz zabrać tam siebie (w większości nagłych przypadków ktoś inny powinien zabrać daną osobę, aby uniknąć dodatkowych problemów lub obrażeń).
 • Jeśli jesteś chory, powinieneś poprosić rodzinę lub przyjaciół, aby cię zabrali.

Możesz zadzwonić pod numer 911 po pogotowie lub poprosić kogoś, aby zadzwonił pod numer 911 lub odpowiedni numer po karetkę. Decyzja o zadzwonieniu i poproszeniu o karetkę powinna być oparta na powadze problemu i objawów oraz możliwości, że problem(y) może się pogorszyć, zwłaszcza w czasie, który może zająć dotarcie do pomocy medycznej. koniecznie sprawdź te informacje

Oto kilka stanów, które mogą wymagać wezwania karetki:

 • Ból w klatce piersiowej
 • Duszność
 • Palpitacje (szybkie bicie serca)
 • Osłabienie lub zawroty głowy
 • Silne krwawienie
 • Dezorientacja lub utrata przytomności
 • Uraz, chyba że niewielki
 • Umiarkowany do silnego ból
 • Umiarkowany do silnego ból głowy
 • Problemy z widzeniem, mową lub poruszaniem kończynami
 • Wysoka gorączka
 • Wymagasz opieki medycznej w drodze do szpitala

Lekarz może zażądać lub zorganizować przewiezienie pacjenta do szpitala; jest to zazwyczaj przyjęcie z wyboru lub podtyp określany jako przyjęcie bezpośrednie.W przypadku przyjęcia z wyboru, pacjent wymaga opieki szpitalnej, ale może zdecydować się poczekać na bardziej dogodny termin (np. może wybrać datę planowanej operacji kolana).

Pacjent jest pacjentem domu opieki lub rehabilitacji i wymaga przyjęcia do szpitala.

Twój lekarz widzi Cię w gabinecie lub klinice i dokonuje bezpośredniego przyjęcia (jest to inna, szybsza forma przyjęcia z wyboru).Pacjent jest przenoszony z innego szpitala.Rodzina, przyjaciele lub inne osoby mogą zabrać pacjenta lub zorganizować jego transport do szpitala z wyżej wymienionych powodów, zwłaszcza jeśli pacjent nie jest w stanie podejmować rozsądnych decyzji z powodu choroby.

Najlepszy szpital, do którego należy się udać, zależy od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest Twój aktualny stan zdrowia.Często, jeśli masz czas na dokonanie wyboru (Twój stan nie jest natychmiastowy), najlepszym wyborem jest szpital, w którym praktykuje Twój lekarz, ponieważ Twój lekarz zna historię choroby, posiada Twoją dokumentację medyczną i zazwyczaj może pokierować Twoją opieką w bardziej efektywny sposób, chyba że wymagany jest konkretny specjalista.

Należy jednak pamiętać, że lekarz może nie być uprawniony do pracy w niektórych szpitalach. Każdy szpital wymaga od lekarza ubiegania się o akredytację; w dużym mieście Twój lekarz może być akredytowany tylko w dwóch z dziesięciu szpitali, a niektórzy lekarze prowadzą tylko praktyki w gabinetach lekarskich i nie ubiegają się o akredytację w żadnym szpitalu.

Często personel ratownictwa medycznego (EMS lub personel karetki, który odpowiada na wezwania 911 w USA) decyduje, do którego szpitala zabrać pacjenta na podstawie jego objawów i stanu. Są oni przeszkoleni, aby to robić, pomimo prośby o udanie się do konkretnego szpitala, w celu zapewnienia szybkiej i odpowiedniej opieki nad pacjentem.

Na przykład, możesz chcieć udać się do pobliskiego szpitala, ale EMS może zdecydować, że zabierze Cię do szpitala z bardziej odpowiednimi urządzeniami i lekarzami do leczenia danego stanu, takiego jak wyznaczone centrum udarowe lub centrum urazowe.

W innych okolicznościach możesz udać się do innego szpitala niż ten, w którym przyjmuje lekarz:.

 • Jesteś na wakacjach lub poza obszarem, w którym mieszkasz.
 • Jeśli niedawno miałeś operację, specjalistyczną opiekę lub zabiegi w innym szpitalu, a Twój problem jest związany z tamtą hospitalizacją. Jeśli czas na to pozwala, zadzwoń zarówno do lekarza, który świadczył specjalistyczną opiekę, jak i do swojego osobistego lekarza i zapytaj, gdzie należy się udać.
 • Pacjent może zostać przewieziony do centrum urazowego lub centrum udarowego, szpitali z obiektami i personelem specjalnie przeszkolonym do leczenia tych poważnych problemów.
 • Centra urazowe oferują specjalistyczną opiekę dla ofiar urazów; mają chirurgów urazowych, ortopedów i innych specjalistów dostępnych przez cały czas.

Drobne urazy (takie jak skaleczenie palca lub skręcenie kostki) nie wymagają ośrodka urazowego.Niedawno powstały centra udarowe. Dysponują one neurochirurgami i neurologami dostępnymi przez cały czas, aby pomóc w diagnozowaniu i leczeniu udarów.

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wprowadzenie do przyjęć do szpitali”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.