Kategoria:

Opis

Bardzo niejednokrotnie nerwice oraz zaburzenia nerwowe połączone są z przeżywanymi zaburzeniami stresowymi. Niezwykle często w przypadkach stresowych występuje ostra reakcja na stres, która jest niezwykle groźnym zagrożeniem. Ostra reakcja na stres jest zakłóceniem, które z reguły ma charakter przejściowy i stanowi odpowiedz na nadzwyczaj silny, psychiczny oraz fizyczny stres u osoby niedotkniętej żadnymi innymi zaburzeniami psychicznymi. Specyficzną cechą tych zaburzeń jest ich dynamiczny przebieg. W pierwszym czasie po stresującym zdarzeniu dochodzi do stanu oszołomienia z pewnym zwężeniu pola świadomości i uwagi. Zaburzeniu wtedy ulega orientacja i zdolność do interpretacji bodźców docierających z zewnątrz.

Prócz tego ma prawo dojść do zaburzeń stresowych pourazowych, które są wydłużającymi się opóźnionymi reakcjami na sytuacje stresowe o nadzwyczaj dużym ciężarze emocjonalnym – pomoc to jak opanować atak paniki. Do takich sytuacji kwalifikuje się zdarzenia, które u większość ludzi mogą wywołać ciężkie doświadczenia oraz przeżycia. Efektem takich zdarzeń, mogą być powracające koszmary przeszłości. Leczenie zakłóceń nerwicowych, z nielicznymi wyjątkami, jest terapią długotrwałym a także nadzwyczaj trudnym.

Preferowaną i najbardziej efektywną formą terapii jest psychoterapia. Niemniej, w praktyce, z przeróżnych względów, na ogół wykorzystywanym sposobem leczenia jest farmakoterapia. Coraz to częściej można spotkać się z dyskusją o możliwości łączenia obu tych form. Wydaje się, iż przeznaczenie takiej lub innej metody terapeutycznej nie wynika zaledwie z preferencji i zapatrywań rozmaitych specjalistów: psychiatrów, psychologów czy również psychoterapeutów. Jest to, bo problem bardziej złożony, a składa się na niego dużo składników. Czynnikami tymi jest między innymi: aktualny stan zdrowia osoby zgłaszające się po pomoc, przystępność w danym ośrodku usług psychoterapeutycznych, koszty terapii, czas jej trwania, a w głównej mierze jej skuteczność. W następstwie tego również nie można nie zgodzić się z opinią, iż jest możliwe czy także niemożliwe podjęcie decyzji o połączeniu obu metod leczenia w jedną efektywną całość.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W jaki sposób kurować zaburzenia nerwicowe i ataki paniki?”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *