Opis

Skorzystaj z tej sprawdzonej przez ekspertów porady, aby uniknąć stresu związanego z ciążą i zachować spokój w każdej sytuacji, gdy się tego spodziewasz.Każda kobieta ma jakiś codzienny niepokój, ale przyszłe mamy mogą nałożyć na siebie jeszcze kilka czynników, które sprawią, że nawet najfajniejszy ogórek wpadnie w nocne poty (poważnie, to rosnące dziecko wyjdzie gdzie?).

Wiesz, że stres jest szkodliwy dla twojego zdrowia psychicznego i fizycznego – i może mieć również wpływ na twoje dziecko. Niektóre badania wykazały, że podwyższony poziom matczynego kortyzolu (hormonu stresu) może prowadzić do krótszych ciąż i prawdopodobnie wpływać na rozwój dziecka.Więc chociaż nie możemy nic zrobić z twoim nieubłaganym szefem (przepraszam!), odprężenie to tylko kilka głębokich oddechów. Tutaj eksperci dzielą się najlepszymi technikami postępowania w trudnych sytuacjach.

Już jesteś zestresowany — a nie ma nawet 9 rano.

Mózg idzie milę na minutę? Zrób sobie 5-minutową przerwę.Naucz się rozpoznawać moment, w którym poziom stresu staje się przytłaczający i w tym momencie weź swoją świadomość do oddechu, mówi Sara Trapani, Zarejestrowany Nauczyciel Jogi, Bard College, Omega Institute. To tak proste, jak zauważenie naturalnego wzorca oddechu, który wciąga i wypuszcza przez nos. Zamknij oczy i weź co najmniej pięć pełnych oddechów. Podczas oddychania zauważ unoszenie się i opadanie klatki piersiowej oraz rozluźnij twarz i szczękę. Ćwicz to zawsze i wszędzie – uspokoi twój system nerwowy i stworzy natychmiastowe poczucie uziemienia i odzyskania kontroli. rozwiązywanie problemów zdrowotnych

Spóźniłeś się… i utknąłeś w korku.

To idealna sytuacja do ćwiczenia poddania”. mówi Trapani. „Nie możesz kontrolować ruchu i prawdopodobnie nie masz jak się z niego wydostać. Pamiętaj, że napięcie i frustracja nie zmieni ani nie poprawi sytuacji”.Najpierw włącz stację radiową lub płytę CD z uspokajającą muzyką. Następnie poświęć chwilę, aby poczuć swoje dłonie na kierownicy. Teraz weź pełny wdech przez nos i wypuść go z ust z głośnym westchnieniem.

Lub, gdy robisz wdech, podciągnij ramiona do uszu i powiedz w głowie: W porządku. Kiedy robisz wydech, opuść ramiona i powiedz do siebie: Odpuść!Możesz także wizualizować, że wdychasz pozytywną, lekką energię i wydychasz całą swoją stresującą energię. Powtórz to ćwiczenie co najmniej pięć razy. Teraz po prostu poddaj się sytuacji.

Praca jest szalona, ​​a twój szef doprowadza cię do szału.

Poświęcenie zaledwie kilku minut na głębokie oddychanie i delikatne rozciąganie podczas gorączkowego dnia pomoże zaszczepić jasność umysłu w uporządkowaniu myśli, mówi Kim Watters, kierownik ds. Fitness w Red Mountain Resort w Utah. Oto jej trzy ulubione odcinki do pracy w biurze. Przytrzymaj każdy przez co najmniej 20 sekund.

Brzuch i rozciągnięcie na boki: Usiądź blisko przedniej krawędzi krzesła biurkowego. Wydłuż ramiona nad głową i wyolbrzymij swój zasięg. Teraz rozciągnij prawą rękę, wydłużając jeszcze bardziej prawą stronę ciała, jednocześnie naciskając lewą piętą. Zamień ręce i powtórz na drugą stronę.

Rozciąganie szyi: Usiądź blisko przedniej krawędzi krzesła. Podnieś ramiona do góry i naciśnij. Powtórz kilka razy. Następnie przetocz je do przodu, do góry, do tyłu, a następnie w dół. Powtórz kilka razy. Odwróć głowę jak najdalej w prawo. Powtórz w lewo. Teraz przechyl głowę w prawo, a następnie powtórz w lewo. Na koniec opuść podbródek, a następnie pociągnij go w kierunku klatki piersiowej.

Rozciągnięcie pleców: usiądź na krześle z nogami nieco szerszymi niż biodra. Pochyl się do przodu z bioder i opuść tułów, aby głowa spoczywała między udami (lub blisko, jeśli rozszerzasz brzuch, co Cię ogranicza!). Niech twoja głowa i ramiona zwisają w kierunku podłogi.

Twoje dżinsy się nie zapinają.

Każda kobieta w ciąży ma takie dni, w których strój, który pasowałby wczoraj, nie pojawi się dzisiaj – a to nigdy nie jest zabawny sposób na rozpoczęcie dnia.To świetny czas, by „podarować sobie trochę miłości” – mówi Trapani. Siedząc lub leżąc, oprzyj obie ręce na klatce piersiowej. Poczuj ciepło swoich dłoni połączonych z ciałem. Wyślij oddech w dłonie i wyobraź sobie, że Twoja klatka piersiowa wypełnia się ciepłem. Zaproponuj sobie mentalne, pozytywne afirmacje, takie jak „Jesteś zdrowy” i „Jesteś silny”. Możesz zmienić swoje negatywne uczucia.

Pamiętaj, że zdrowe odżywianie i lekkie lub umiarkowane ćwiczenia to najlepsze rzeczy, które możesz zrobić dla siebie i swojego dziecka. Medytacja pomoże ci lepiej dostroić się do tego, co jest dla ciebie odpowiednie, mówi Watters. Wykonuj czynności, które sprawiają Ci przyjemność i sprawiają, że czujesz się dobrze, jak pójście na zajęcia jogi, słuchanie ulubionej muzyki, spotkanie z przyjacielem lub wieczorna randka ze swoim partnerem.Teraz załóż elastyczne spodnie, dodawaj piękne dodatki i kontynuuj dzień!

 

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sposobów na złagodzenie podczas naprawy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.