Opis

Kiedy w życiu danego człowieka problemy rozpoczynają się nawarstwiać i zaczyna on odczuwać, że jest ich nadmiernie dużo i nie daje sobie już z nimi rady, koniecznym jest poszukanie właściwego wyjścia. Jeżeli wszystkie już drogi zawiodły oraz poszukiwanie należytego rozwiązania okazuje się dosyć trudne, warto jest się zdecydować na wizytę u profesjonalisty.

Jakikolwiek psycholog jest w stanie naświetlić kłopoty, jakie rozpoczynają powstawać i przeszkadzać w życiu. Dla jednych specjalista umysłu ludzkiego jest zbawieniem, jednakowoż dla wielu innych ludzi, okazuje się być złem potrzebnym, szczególnie jeśli ktoś jest zaprowadzany na wizytę do psychologa na siłę. To jest niezwykle ważna zasada, że każdy człowiek sam musi podjąć decyzję o rozpoczęciu psychoterapii bądź też podjęcia chodzenia na wizyty do psychologa. Nie da się tam nikogo zaciągnąć na siłę, bo w żaden sposób nie zda to rezultatu, a już z pewnością, nie będzie to pomocne.

Postać, która sama czuje, iż sobie nie radzi i pragnie wsparcia, będzie kooperowała z psychologiem, natomiast ten, kto został tam zaprowadzony na siłę, na przykład niepełnoletnie dziecko przez matkę lub niewierny małżonek przez żonę, tym bardziej się zbuntuje oraz na żadną terapię się nie zgodzi. Niestety, coraz więcej będzie widocznych takich przypadków, choć wiadomym jest, że obie powinny przejść terapię. Najgorzej jest, jeśli ktoś podejmuje decyzję za kogoś. To przykre, nie jest tak kolorowo, iż psycholog zawsze funkcjonuje z pacjentami, którzy tego pragną.

Wielokrotnie zdarzają się sytuacje, iż pacjent, który usiadł na kozetce, nie odwiedził sekretariatu z własnej woli. Każdy specjalista umysłu ludzkiego musi umieć postępować również w takiej sytuacji – polecamy terapia indywidualna radom. Zdarza się jakkolwiek, że żona pragnie ratować małżeństwo i na siłę przyprowadza do psychologa niewiernego małżonka, by fachowiec mu wytłumaczył, że jego postępowanie jest kiepskie oraz powinien docenić własną żonę.

Takie zmuszanie i terapia na siłę, w większości wypadkach nie daje efektów, ponieważ z reguły mąż buntuje się jeszcze bardziej i nie pragnie współdziałać, a okazuje się, iż to żona wymaga terapii oraz role się odwracają. W efekcie, żona po miarodajnym czasie wychodzi z gabinetu, jako silna kobieta, która jest już w stanie poradzić sobie bez niewiernego męża. To samo tyczy się sytuacji, kiedy alkoholik jest zmuszony do pójścia do psychologa od uzależnień. Nie tylko nie przestaje pić, lecz robi to jeszcze intensywniej. Co innego, kiedy zgłasza się z własnej woli i zaczyna z psychologiem współpracować. Wtenczas rezultaty są inne. W każdym razie, każdy psycholog musi być przygotowany na sytuacje tego typu oraz właściwie potrafić w nich zareagować, znajdując złoty środek.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Samodzielna decyzja o wizycie u terapeuty – jak ją podjąć?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.