Opis

Chandra jest chorobą umysłu i ciała. Większa część chorych ma objawy również somatyczne, jak oraz psychiczne. Ich występowanie jest różnorodne u poszczególnych osób, zaś każdy z objawów ma prawo mieć różnorodne nasilenie oraz być mniej lub ewentualnie bardziej znaczący. Co poniektórzy chorzy, nie skarżą się na symptomy depresyjne, tudzież zaczynają zachowywać się w sposób nietypowy. Depresja nie zawsze objawia się smutkiem. Niektórzy czują lęk, inni nie odczuwają zmian samopoczucia, lecz są zobojętniali emocjonalnie, a do lekarza zgłaszają się z niesprecyzowanymi symptomami somatycznymi. Najczęstsze objawy psychiczne to: obniżenie samopoczucia, lęk, myślenie depresyjne, obojętność emocjonalna, problemy z koncentracją i pamięcią.

W fenomenalnych sytuacjach depresja może objawiać się również urojeniami, omamami oraz tendencjami samobójczymi. W depresji obniżenie nastroju jest głębsze aniżeli wtedy, kiedy doznaje się rozczarowania czy też straty oraz ma się po prostu wszystkiego dosyć – pomoże https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/. Jest to trwające wybitnie długo uczucie smutku, pustki, utraty oraz przerażenia. Objawy depresyjne mogą być wywołane niskim poziomem niektórych związków chemicznych mózgu. By to zrozumieć należy zaznajomić pracę mózgu.

Jest on zbudowany z milionów komórek, a do prawidłowej pracy potrzeba setek ich. Badania ludzi cierpiących na depresję wykazują niedobory trzech znaczących neuroprzekaźników: dopaminy, serotoniny i noradrenaliny. Ich niski poziom w mózgu prowadzi do zaburzenia przekaźnictwa pomiędzy komórkami, a to może wywołać objawy depresyjne. Naukowcy nie zdają sobie sprawę z tego, czy to właściwie aktywuje nastrój depresyjny, czy także nastrój depresyjny jest wynikiem niedoboru tych składników. Być może ich niski poziom jest wynikiem stresu, co prowadzi do rozwinięcia się objawów depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne podnoszą poziom tych związków. Także hormony odgrywają ważną rolę w wywoływaniu objawów depresji. Wiadomo, że adrenalina generuje lęk. Kortyzol zaś funkcjonuje w sytuacjach zagrożenia. W ten sposób przekształcają się nasze reakcje odpornościowe, co ma wpływ na nasze myślenie depresyjne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Psycholog online”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.