Opis

Podjąłeś decyzję o rzuceniu palenia – teraz potrzebujesz planu, determinacji i wsparcia. Oto pięć wskazówek, które pomogą ci rzucić palenie na całe życie. Rzucenie palenia to nie lada wyczyn. Aby zrobić to z sukcesem, warto wiedzieć, co zadziałało w przypadku innych.

Poniższe wskazówki pomogą ci przejść przez ten proces od początku do końca. 1. Zacznij od planu rzucania palenia Wybierz dzień, w którym chcesz rzucić palenie. Mając w głowie konkretny dzień, łatwiej będzie trzymać się celu. Najlepszy byłby jeden dzień w przyszłym miesiącu – to da ci wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie tego, ale nie wystarczająco dużo, aby się z tego wycofać.

Nie rzucaj palenia w okresie świątecznym lub w czasie, kiedy możesz spodziewać się dodatkowego stresu. Umieść datę w kalendarzu i poinformuj o niej rodzinę, bliskich współpracowników i przyjaciół. Odwiedź swojego lekarza. Omów swoją decyzję o rzuceniu palenia i zapytaj, czy nikotynowa terapia zastępcza lub inne leki mogą pomóc w rzuceniu palenia.

Ogranicz się już teraz

W dniach poprzedzających dzień rzucenia palenia zacznij zmniejszać liczbę papierosów wypalanych każdego dnia. Staraj się wypalać tylko połowę papierosa, jeśli już go zapalisz. Bądź sprytny. Poczytaj o tym, przez co będziesz przechodzić, zwłaszcza o odstawieniu nikotyny i stresie związanym z rzucaniem palenia. Zacznij zwracać uwagę na bodźce, które sprawiają, że chce ci się palić.

Po rzuceniu palenia będziesz musiał ich unikać lub radzić sobie z nimi. Zaplanuj substytuty. Zaopatrz się w substytuty papierosów, takie jak: paluszki marchewkowe, twarde cukierki, słomki, wykałaczki i gumy bez cukru. 2. Poszukaj pomocy i wsparcia w rzucaniu palenia Powiedz rodzinie i przyjaciołom o swoim dniu rzucania palenia i poproś ich o wsparcie.

Samo posiadanie kogoś, z kim można porozmawiać, może pomóc w trudnych chwilach. Poproś osoby, które nadal palą, aby nie paliły w twoim otoczeniu podczas próby rzucenia palenia. Znajdź w swojej okolicy grupę wsparcia lub program rzucania palenia. Wiele grup, takich jak American Lung Association i American Cancer Society, oferuje programy, dzięki którym palacze mogą otrzymać pomoc i porady podczas próby rzucenia palenia. 3. Spraw, aby Twój dzień rzucenia palenia był wyjątkowy Nie pal w ogóle.

Ani jednego pstryknięcia

To jest to! Pozbądź się wszystkich swoich akcesoriów związanych z paleniem. Wyrzuć papierosy, zapałki, zapalniczki i popielniczki. Zaplanuj, że będziesz zajęty przez cały dzień. Idź na spacer lub poćwicz. Wybierz się w miejsce, gdzie palenie jest zabronione, np. do biblioteki lub kina. Jedz potrawy, których normalnie nie jesz, i chodź drogami, których normalnie nie używasz.

Chodzi o to, aby uniknąć jakichkolwiek skojarzeń z Twoimi zwykłymi wzorcami zachowań. Zacznij stosować nikotynowy preparat zastępczy, jeśli wspólnie z lekarzem uznaliście, że to wam pomoże. Pij dużo wody i soków. To da Ci coś do zrobienia i pomoże wypłukać nikotynę z organizmu. 4. Przygotuj się na objawy odchodzenia od palenia W miarę upływu czasu będziesz musiał stawić czoła racjonalizacjom.

Będziesz wymyślać powody, dla których chcesz palić, które normalnie nie miałyby dla ciebie żadnego sensu, chyba że w tym momencie, kiedy jesteś w środku silnego głodu. Przez twój umysł będą przechodziły myśli takie jak: “Tylko jeden, żeby przetrwać ten trudny okres” i “Nie mogę sobie z tym poradzić dzisiaj, rzucę jutro”. Zobacz, czym są te myśli i zignoruj je.

Oto jak: Unikaj sytuacji, które wyzwalają chęć palenia

Znajdź sposoby radzenia sobie z pragnieniami. Bierz powolne, głębokie oddechy, aż pragnienie minie. Pij powoli wodę i trzymaj ją w ustach. Chrup paluszki marchewkowe lub ssij twarde cukierki. Skup się na krzyżówce. Pobaw się gumką recepturką. Jeśli nic innego nie działa, po prostu powiedz sobie, że masz nie palić przez 10 minut;

często to sprawi, że miniesz się z pragnieniem. 5. Podtrzymuj swoje postanowienie, ale bądź gotowy na wpadkę Zawsze, gdy czujesz, że twoje postanowienie słabnie, przypomnij sobie o wszystkich korzyściach wynikających z niepalenia: Policz, ile pieniędzy oszczędzasz na papierosach, zastanów się, o ile lepiej wszystko smakuje i pachnie, i pomyśl o tym, że bierne palenie nie ma już wpływu na twoją rodzinę i przyjaciół. Unikaj alkoholu.

Picie zwiększa prawdopodobieństwo powrotu do palenia. Odżywiaj się prawidłowo i ćwicz. Zdrowa dieta i regularne ćwiczenia mogą uchronić cię przed nałogiem i zwrócić uwagę na to, o ile lepiej się czujesz po rzuceniu palenia. Nagradzaj się. Kup coś specjalnego za pieniądze zaoszczędzone na papierosach. Szybko odzyskaj kontrolę, jeśli się poślizgniesz.

Poślizg to nie to samo, co nawrót – to tylko jednorazowy błąd. Nadal jesteś osobą niepalącą. Poświęć się na nowo i wykorzystaj poślizg jako okazję do nauki, zadając sobie pytanie, co wywołało chęć zapalenia papierosa i co możesz zrobić, aby uniknąć tego w przyszłości. Rzucenie palenia jest trudne, ale nie niemożliwe. Wielu osobom udało się to przed Tobą i musiały próbować wiele razy zanim im się udało. Nie poddawaj się! Zobacz więcej na stronie https://www.novinky.cz/zena/deti/clanek/deti-zavisle-na-nikotinu-zvladaji-odvykani-mnohem-hure-nez-dospeli-22162

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recenzje

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „5 sposobów na rzucenie palenia na dobre”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.