Kategoria:

Opis

Reklama niejednokrotnie odwołuje się do zdania specjalisty. Najczęściej spotykamy się z funkcją tego zabiegu w wypadku oferowania nam zakupu wskazanych leków, kosmetyków i środków farmaceutycznych. Ubrany w kitel aktor, który zademonstrowany nam jest jako lekarz wskazanej specjalizacji, poleca tabletki na ból głowy lub też pastę do zębów. W wielu przypadkach rolę ekspertów są w stanie pełnić aktorzy kojarzeni w głównej mierze ze swoim serialowym bohaterem, który jest lubianym dentystą lub też farmaceutą.

Mimo, iż zdajemy sobie sprawę, że figura ta nie ma nic wspólnego z leczeniem, ufamy jej i kierujemy się jej poradą w wyborze dobrej pasty do zębów lub środka przeciwbólowego. Reklamowym profesjonalistą może również być figura nieznana, jednak doświadczona przez życie: dziadek, sąsiadka. Takim ludziom niejednokrotnie ufamy bardziej, szczególnie kiedy chodzi o sprawy związane z prowadzeniem domu lub też wychowywaniem dzieci. Przy odbiorze tego rodzaju reklam istotne jest uświadomienie sobie, że grają w nich wyłącznie aktorzy. Jest to istotne szczególnie przy zakupie leków. Nim ich użyjemy doradźmy się oryginalnego lekarza. Profesjonaliści od reklamy starają się sprzedać towar. By jednak osiągnąć swój cel, muszą w pierwszej kolejności precyzyjnie wyznaczyć grupę odbiorców i dla niej oferować długopisy reklamowe z nadrukiem. To do nich powinny być skierowane spoty telewizyjne i ogłoszenia prasowe. To właśnie dzięki temu będzie również wiadomo, gdzie najkorzystniej umieścić daną reklamę. Załóżmy, że pragniemy zareklamować najnowszy proszek do prania.

Zakładamy, że będą z niego korzystać w głównej mierze kobiety, bowiem zgodnie z rezultatami różnych badań socjologicznych to one na ogół robią w domu pranie. One również decydują, który towar z dostępnych na rynku zostanie w tym celu zakupiony. Najwięcej proszku zużywają mamy małych dzieci. Najporządniej wobec tego do nich zaadresować reklamę. Będzie ona umieszczona w gazetach o tematyce kobiecej oraz w telewizji, w porze emisji popularnych seriali lub też tak zwanych programów śniadaniowych. Na spocie z kolei zobaczymy matkę z dzieckiem, które jest szczęśliwe, bowiem jego poplamiona bluzka jest znowu czysta. Wszystko to naturalnie dzięki użyciu reklamowanego artykułu. Dziecko jest szczęśliwe. Skutkiem tego następnym wspólnie mama wybierze właśnie ten artykuł.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Długopisy reklamowe z nadrukiem”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *