Twin Peaks sezon 3
Rozrywka

Twin Peaks sezon 3

Po dwudziestu pięciu latach na ekrany telewizorów wraca kultowy serial Twin Peaks. Kontynuacja składa się aż a osiemnastu odcinków. Zarówno fani serialu jak i całej twórczości Davida Lyncha pokładają w nim olbrzymie nadzieje. Jaki jednak w rzeczywistości jest sezon trzeci, czy sprostał oczekiwaniom?

W trzecim sezonie fabuła dzieje się w różnych miejscach Stanów Zjednoczonych, reżyser nie ogranicza się jedynie do dobrze nam znanego miasteczka Twin Peaks. Poznajemy wielu nowych bohaterów, ale wracają również starzy znajomi z pierwszych dwóch serii. Niestety wszystkim nowa odsłona może nie przypaść do gustu. Nie uświadczymy tutaj charakterystycznego, tajemniczego klimatu miasteczka i otaczających go lasów, a David Lynch eksperymentuje z abstrakcją i surrealizmem. Wiele rzeczy może denerwować, irytujące mogą być niektóre sceny, ale trzeba oddać jedno – serial trzyma poziom. W nowej odsłonie Twin Peaks zdecydowanie więcej czasu poświęcone jest na akcję na pograniczu dwóch światów.

Bardzo interesujące są sceny w czarnej chacie. Dzięki nim wiele rzeczy zaczyna się wyjaśniać, ale również pojawiają się nowe pytania. Agent Cooper po opuszczeniu chaty trafia do zupełnie nieznanej mu rzeczywistości, a główny antagonista – jego sobowtór dzięki podstępowi nie powraca do mitycznego świata. Wiadomo jedno, ich drogi kiedyś się przetną, ponieważ oboje nie mogą istnieć w jednej rzeczywistości. Zostawiając jednak Coopera pierwsze kilka odcinków otwiera wiele nowych wątków, które zaczynają się zazębiać dopiero w kolejnych. Kilka z nich jest naprawdę interesujących, a odpowiedzi na niektóre pytania poznamy pewnie dopiero w finałowych odcinkach więc jest na co czekać.

Filmy i seriale online obejrzysz dzięki stronie kinoman.co – wybierz swój ulubiony gatunek

Pełna lista nazwisk aktorów występujących w Twin Peaks liczy sobie ponad 200 osób. Niestety, wiele z nich odegra jedynie epizodyczną rolę, przez co fani pierwszych serii mogą być nie do końca pocieszeni. Jednak jeśli już na dłużej pojawi się jakaś znana twarz to z pewnością będzie to świetna scena, która powoduje powrót wspomnień. Na ekranie ujrzymy dorosłych już bohaterów, którzy mają swoje dzieci przypominające zachowaniem swoich rodziców. Jest to zabieg o tyle ciekawy, że mogą powtórzyć się wydarzenia sprzed 25 lat, być może Bob znów zaatakuje, tego nie wiadomo. Jednak to agentowi Cooperowi poświęcone jest najwięcej czasu.

Powoli zaczyna odnajdywać się w nowej rzeczywistości, reaguje na charakterystyczne elementy jak odznaka policyjna czy słowa w stylu „akta” lub „agent”. Sceny te są przesiąknięte humorem, który czasami jest aż zbyt przerysowany. Wielu z nas chciałoby jednak ujrzeć agenta Coopera rozwiązującego zagadki niż nie umiejącego wysiąść z windy lub mającego problem z pójściem do toalety.

Mimo wszystkich wad, Twin Peaks jest pozycją obowiązkową dla fanów serii. Warto jednak przed rozpoczęciem nowego sezonu przypomnieć sobie pokrótce wydarzenia sprzed 25 lat, aby jeszcze bardziej zanurzyć się w świat serialu. Kontynuacja jest inna, ale nie znaczy że gorsza. David Lynch po raz kolejny stworzył świetne dzieło, o którym znów jest głośno.

Post Comment