Stereotyp gier – dlaczego ludzie uważają, że gry są szkodliwe?
Rozrywka

Stereotyp gier – dlaczego ludzie uważają, że gry są szkodliwe?

Z przykrością przyznajemy, że niezmiernie dużo ludzi w dalszym ciągu twierdzi, że elektroniczna rozrywka to szkodliwość i to oczywiście za ich pomocą młodzież popełnia przestępstwa. To jest szczególnie dziwne, gdyż nasza rodzima specjalizacja gier komputerowych niezmiernie dynamicznie rozwija się (mamy perfekcyjnych reprezentantów w tej specjalności!), a innym nie przeszkadza to w wyrażaniu takich lub innych krytycznych osądów lub opinii.

Ostatnio niesłychanie dużo gracze zagrywają się w tematy postapokaliptyczne. Jakoś tak gry te trafiły do ich gustu – może dlatego, że co poniektóre z pozycji zdają się prorocze? Szczególnie raczej to w największy sposób do nich przyciąga. To jest nieco dziwne, ale gracz kocha badać zapuszczone i zniszczone światy, poszukiwać pozostałych surowców czy też drogich składników, napotykać na urządzone w pewien sposób gangi oraz prowadzić rozmowę z nimi, zajmować się handlem. To wszystko zdaje się możliwym scenariuszem w obliczu autounicestwienia, takiej jak zupełna wojna atomowa, uderzenie kosmicznego obiektu w ziemię albo wykształcenie się nowej, alarmującej i choroby nie do uleczenia.

Gry pozwalają nam na króciutki moment utożsamić się z protagonistą właśnie z tych światów a także zaznać jego przygód. Często gracze robią tak, że albo wcielają w herosa oraz wybierają te decyzje, jakie są sprawiedliwe i które najwidoczniej przedsięwzięliby w analogicznych ograniczeniach, albo nakreślają w wyobraźni usposobienie śmiałka a także grają adekwatnie do jego psychiki.

Tak można grać po prostu dużo lepiej, przynajmniej w gry z typu RPG. Nie da się ukryć, że uniwersa te są w stanie faktycznie zainspirować – pewien gracz jest tutaj perfekcyjnym wzorem, gdyż pokonanie czterech części gry ze każdymi deelcekami (można wciągnąć się w to na dobre) zajmuje bez mała rok.

Bezsprzecznie rekomendujemy każdemu zabawę z elektroniczną rozrywką. Nie jest tak, jak słyszy i czyta się w mediach – zabawa przed laptopem z zachowaniem zdrowego rozsądku może dać nam mnóstwo zysków. Dla najmłodszych to może być między innymi obcy język, bowiem za pośrednictwem grania w tytuły są one w stanie prędzej się go nauczyć. Znamy masę graczy, którzy dokładnie w ten sposób okiełznali język obcy, przez co ich przyszłe kształcenie było efektywniejsze!

Post Comment