Kreatywne wakacje za grosze – czy to możliwe?
Ogólna

Kreatywne wakacje za grosze – czy to możliwe?

Kto z nas nie lubi podróżować? W monotonii dnia codziennego podróże wydają się kuszącym oknem na świat, które umożliwia zaczerpnięcie oddechu. Chętnie planujemy wyjazdy te małe – niedalekie, choćby weekendowe oraz te wielkie – wakacyjne wyprawy na drugi koniec świata. Kuszące wydają nam się inne kraje, wabiące nas egzotyczną kulturą, dziwnie brzmiącym językiem i niezwykłymi smakołykami.

Marzymy o słonecznych plażach, skalistych górach, ruinach starych świątyń. Wyobrażamy sobie siebie w tych miejscach, smaki, zapachy i fotografie, które uda nam się zrobić, kiedy tylko tam dotrzemy. Jednocześnie koszty życia stale rosną i często w zderzeniu z rzeczywistością swoje plany podróżnicze musimy odłożyć na później. Czy jednak konieczne jest całkowite rezygnowanie z podróżowania w obliczu niedużych środków finansowych? A może wystarczy odrobina kreatywności, by móc dotknąć egzotycznych zakątków? Jak i gdzie tanio podróżować?

Jeżeli potrzebujesz przedmiotów do kreatywnego DIY, zajrzyj na stronę https://dekolo.pl/ – sklep internetowy Dekolo.pl

  1. Tanie linie lotnicze – szukanie okazyjnych biletów lotniczych, to dla wielu osób już oczywistość. Dzięki tej opcji wiele osób, których normalnie nie byłoby stać na zagraniczne wakacje, decyduje się na wyjazd. Warto szukać biletów wcześniej, sprawdzać ich ceny w różnych porach dnia i nocy (szczególnie w nocy zdarza się, że ceny maleją) i mieć w zanadrzu trochę gotówki. Kiedy pojawi się interesująca oferta trzeba szybko rezerwować bilety – amatorów tanich lotów jest wielu, jeśli będziemy zwlekać, prawdopodobnie przegapimy okazję.
  2. Wakacje last i first minute – to fantastyczna opcja dla wszystkich osób, które nie lubią podróżować na własną rękę i pewniej czują się w grupach zorganizowanych. Właściwie wszystkie biura podróży dysponują ofertami typu first i last minute. Czasem za kilkaset złotych możemy potrzymać ofertę zagranicznych wakacji z przejazdem, pobytem w dobrym hotelu wraz z wyżywieniem. Warunek jest jeden – trzeba się spieszyć i być zdecydowanym na szybki wyjazd.
  3. Wymiana mieszkań z obcokrajowcami – to kolejna ciekawa opcja, która umożliwia nam niskobudżetowy wyjazd za granicę. Istnieje kilka portali internetowych, które umożliwiają skojarzenie osób z różnych krajów, pragnących dokonać wymiany. Rozwiązanie to zapewnia nam bezpłatny pobyt w wybranym miejscu na świecie w zamian za ugoszczenie obcokrajowców w naszym mieszkaniu. Rozwiązanie to ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników, jednak w przypadku ograniczonego budżetu warto wziąć je pod uwagę, szczególnie, że można w ten sposób poznać wielu interesujących ludzi, – co pobyt w hotelu zwyczajnie nam uniemożliwi.
  4. Zwiedzanie zakątków Polski, – choć na pierwszy rzut oka ta opcja może wydać się najmniej atrakcyjna, to warto jednak przyjrzeć się jej z bliska. Mało kto może bowiem powiedzieć, że zna Polskę jak własną kieszeń. Zawsze znajdą się miejsca, których nie znamy, o których istnieniu nie mamy pojęcia, a które rok rocznie przyciągają resztę turystów z zachodu. Dlaczego więc nie iść w ich ślady i nie zorganizować uroczego spływu Krutynią, dlaczego nie wynająć jachtu i nie żeglować po Mazurach, lub wybrać się szlakiem dzikich ciągle jeszcze Bieszczadów?

Post Comment