Kompedium wiedzy o przeprowadzkach
Dom

Kompedium wiedzy o przeprowadzkach

Ludzie są coraz bardziej mobilni, a świat co raz mniejszy. Polacy zaś mają coraz bardziej zachodnie wzorce zachowań, obecnie widzimy to np. na rynku przeprowadzek. Statystyczny Amerykanin przeprowadza się około siedem razy w życiu, a Polacy do niedawna najchętniej nie przeprowadzaliby się więcej niż dwa razy w ciągu życia. Jednak i to uległo w ostatnich latach dużej zmianie. Co ciekawe Polacy wcześniej przekonali się do emigracji (np. do Niemiec czy Wielkiej Brytanii) niż do migracji wewnętrznej.

Jednakże od kilku lat obywatele naszego kraju co raz chętniej przeprowadzają się do innego miejsca w Polsce. Motywacją są już nie tylko studia czy lepsze perspektywy zawodowe ale także np. chęć części Polaków do zerwania z monotonią życia w tej samej miejscowości.

Przeprowadzka to temat ekscytujący ale także mogący przysporzyć pewnych trudności. Ludzie najczęściej przeprowadzają się w sierpniu lub wrześniu, jednakże do samej przeprowadzki należy przygotować się psychicznie i organizacyjnie o wiele wcześniej. Przy zmianie stałego miejsca zamieszkania powinno się skupić się na oszczędności czasu, nerwów oraz pieniędzy.  Na szczęście na rynku jest wiele firm oferujących profesjonalne usługi przeprowadzkowe i to zarówno te wewnątrzkrajowe jak i międzypaństwowe.

Firmy zajmujące się przeprowadzkami są w stanie zapewnić bezpieczny transport niemal każdej rzeczy, na jakiej nam zależy. Można więc przewieź standardowe wyposażenie takie jak: meble, czy sprzęt elektroniczny jak również przedmioty niestandardowych rozmiarów albo drogocenne np. szafy pancerne czy dzieła sztuki. Przed wyborem firmy transportowej należy sprawdzić kilka ważnych czynników:

  • Jaki szerokim taborem pojazdów dysponuje dana firma (im jest on bardziej wszechstronny, tym większa szansa, że do przewozu twoich przedmiotów zostanie użyty najlepiej do nich przystosowany)?
  • W jakim stanie technicznym są pojazdy? Czy samochody przechodzą regularne przeglądy i kontrole?
  • W jaki sposób zabezpieczane są transportowane rzeczy?
  • Jaką polisą ubezpieczeniową zabezpieczone będą transportowane rzeczy?
  • Czy dana firma ba bogate portfolio i referencje od zadowolonych Klientów albo posiada międzynarodowe certyfikaty jakości?

Przed transportem swych rzeczy dokładnie ustal koszt takiej usługi.  W przypadku przeprowadzek wewnątrz krajowym, firmy przeprowadzkowe stosują zwykle stawkę godzinową (co w przypadku korków może być kiepskim rozwiązaniem dla Klienta) lub kilometrową. Ceny transportu międzypaństwowego są zaś określane indywidualnie. W obu przypadkach warto jednak negocjować cenę.

Ważne jest jednak to, aby w przypadku przeprowadzki nie kierować się wyłącznie aspektem finansowym. Bezpieczeństwo przewożonych rzeczy jak i dostępność dodatkowych usług powinna być tutaj priorytetem. Współczesne firmy przeprowadzkowe oferują bowiem dużo więcej niż tylko transport rzeczy. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku skomplikowanych np. zagranicznych przeprowadzek. Dobra firma przeprowadzkowa wspomoże nas np. w kwestiach formalno – prawnych związanych z rozpoczęciem życia w nowym miejscu.

Post Comment