Kominki dla każdego stylu
Dom

Kominki dla każdego stylu

Kominki, podobnie jak inne dodatki lub dekoracje do domu, pochodzą z różnych stylów, modeli i wzorów. Każdy z nich posiada unikalne cechy, które czynią je wyjątkowymi i gdzieś tam musi być kominek, który jest idealny dla Ciebie. Może to nawet jeden z nich:

Rustykalny

Tradycyjny pokój rodzinny wyposażony w kominek z drewna i żeliwa

Kominki są powszechnie doceniane dzięki możliwości stworzenia ciepłej i przytulnej atmosfery w pokoju. Kominek rustykalny może to zrobić lepiej niż większość innych stylów. Materiały użyte wraz z projektem przyczyniają się do bardzo atrakcyjnego wyglądu. Ma dość prosty design z klasycznymi cechami i sprawia, że pokój jest elegancki i przytulny. Jest to styl, który może być dostosowany do innych typów domów, jak również.

Minimalistyczny

Nowoczesny salon wyposażony w minimalistyczny kominek i meble o tej samej charakterystyce.

Styl wybrany na kominek musi być zsynchronizowany z pozostałymi elementami wystroju wnętrza domu. Na przykład rustykalny lub tradycyjny kominek nie wyglądałby dokładnie dobrze w nowoczesnym lub współczesnym salonie, chyba, że ktoś zdecyduje się na mieszankę stylów i wpływów. W przeciwnym razie najlepiej jest wybrać minimalistyczny kominek.

Piec opalany drewnem.

Tradycyjny pokój rodzinny wyposażony w piec opalany drewnem z autentycznym wystrojem.

Piece opalane drewnem są specjalnym rodzajem kominka, który zwykle widać w starych filmach i w dzisiejszych czasach nie widać w domach prywatnych. Ten rodzaj pieca jest czymś, co można zintegrować z kuchnią, aby nadać jej przytulny, wiktoriański klimat.

Fasada mozaikowa

Nowoczesny salon z wyrafinowanymi meblami i elegancką fasadą mozaikową na kominek.

To nie jest zupełnie nowy rodzaj kominka, ale raczej detale, które wyznaczają dźwięk dla projektu i dla reszty dekoracji. Fasada mozaikowa jest interesującym i eleganckim sposobem na wyróżnienie kominka. Możesz zdecydować się na ten szczegół, gdy chce się zmienić wygląd swojego kominka lub od początku, jako sposób na zapewnienie eleganckiej i uroczej atmosfery w pokoju.

Drewniane ściany kominkowe

Eklektyczny salon z cegłami i drewnem wokół kominka.

Kominek jest elementem, który sprawia, że pokój jest ciepły, przytulny i gościnny, niezależnie od stylu i wystroju. Drewno jest materiałem, który może zrobić to samo. Więc po połączeniu tych dwóch elementów wszystkie te cechy wzbogacają. Drewniane ściany kominkowe są dość powszechne i bardzo pięknie zdobione.

Kamienne ściany kominkowe

Tradycyjny salon z kominkiem otoczonym kamiennym murem z drewnianą komorą

Bardzo popularnym i sławnym obrazem jest kominek z kamieniem wokół niego. Jest to klasyczny i bardzo piękny obraz, który w większości odpowiada tradycyjnym domom, ale z niewielką kreatywnością może być również dostosowany do innych typów wystroju wnętrz.

Góralskie kominki.

Tradycyjny salon z drewnianymi panelami i dużym kominkiem.

Jeśli ktoś myśli o kominach w ogóle, zwykle przychodzi do głowy kilka obrazów. Wśród nich jest zwykle przytulna chata góralska z dużym, pięknym kominkiem. Ten typ kominków zazwyczaj wymaga dużo miejsca i najlepiej nadaje się do tradycyjnych domów.

Post Comment