Kategoria:

Opis

Ten typ systemu grzewczego ma niezwykle dostatnią tradycję. Niegdyś piec kaflowy stawiano w każdym ulokowaniu, aktualnie – dzięki wykorzystaniu oryginalnych możliwości rozprowadzania gorącego powietrza- jeden piec bez kłopotu jest w stanie dać ciepło, potrzebne do ogrzania kompletnego domu. Ten typ pieców zmieniał się na powierzchni lat. Mamy do czynienia z kilkoma rodzajami pieców kaflowych. Wyróżniamy piece szablonowe – z drzwiczkami oraz szybą. Takie piece, przez lata święciły tryumfy w świecie ogrzewania. Trochę nowocześniejszym rozwiązaniem są piece wykorzystujące wkłady kominkowe. Prostsze w użytkowaniu, a przede wszystkim w sprzątaniu.

Następny rodzaj to systemy grzewcze wykończone płytkami ceramicznymi – to najnowocześniejsza edycja tej formy grzewczej, która z pieców kaflowych wykorzystuje jedynie kafle. I ten właśnie szczegół łączy wszystkie podrodzaje – sprawdź frezowanie kominów. Projektanci prześcigają się w wyborze zdobionych kafli. Decydujący niemniej jednak jest materiał, z jakich są zbudowane – najporządniej by była ceramika. W naszym kraju zazwyczaj wybieranym typem kominka jest kominek rustykalny. Jest on jakoby wpisany w kulturę domów znad Wisły. To sztampowe kominki, na jakich stawia się zdjęcia całej rodziny, pamiątki, które dzieci przywiozą z wakacji, czy prezenty od znajomych, jakie chcemy wyeksponować – przede wszystkim z okazji ich wizyty.

Nieraz dookoła tego typu kominków buduje się niskie blaty, na zapasowe drzewo do palenia. Tworzywem wykończeniowym tego rodzaju kominków z reguły są niezwykle klasyczne budulce. Piaskowiec, cegła, marmur lub drewno. Sposób wykończenia jest uzależniony od woli projektanta, a w szczególności od wnętrza, w jakie ma być wkomponowany. Sposób umeblowania pomieszczenia, kolor ścian, materiał, z jakiego wykonana jest podłoga – to wszystko nadzwyczaj istotne elementy, dla designera naszego kominka. O ile takiego zatrudnimy. Często bowiem są to kominki, jakich nie projektują fachowcy. W ogromnych, rodzinnych domach za złota rączkę robi głowa rodziny – pomysłowy, przedsiębiorczy mężczyzna.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „W jaki sposób dbać o piece i kominy?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.