Aby się skutecznie odchudzić, poznaj najpierw siebie
Sport i zdrowie

Aby się skutecznie odchudzić, poznaj najpierw siebie

    Walcząc z nadwagą wiele osób układa nowe jadłospisy, wdraża diety niskokaloryczne i ogranicza ilości spożywanego jedzenia. Jednak przyczyna nadmiernych kilogramów tkwi przede wszystkim w głowie. Stan umysłu podsuwa pomysły na poprawienie samopoczucia słodkimi przekąskami, ciastkami lub jedzeniem typu fast – food.

Niepowodzenia i spadek poczucia własnej atrakcyjności powoduje, że tuczące produkty stają się rekompensatą nieprzyjemnych doznań. W ten sposób wiele osób wpada w błędne, koło, ponieważ ciągle podjadając takie produkty przybiera na wadze. Patrząc w lustro ogarnia ich jeszcze większe przygnębienie, najczęściej właśnie wtedy zapada decyzja o odchudzaniu.

Aby odchudzanie przyniosło oczekiwany efekt trzeba uzmysłowić sobie, że:

  • Sytuacje stresujące powodują sięganie po ulubione, ale niezdrowe jedzenie, taka przyjemność jest krótkotrwała i przyniesie więcej problemów niż korzyści. Opanowanie zajadania stresu jest dobrym krokiem w kierunku walki z nadwagą.
  • Napady głodu, które kończą się zjadaniem ogromnych ilości przeróżnego pożywienia wymagają skonsultowania się z lekarzem.
  • Osoby uzależnione od codziennego jedzenia słodyczy, zawsze będą miały problem z nadwagą i prawidłowym odchudzaniem. Samo odstawienie słodyczy już przyniesie częściowe zrzucanie nadmiernych kilogramów. Warto więc podjąć próbę pokonania tego nałogu.

Przy odchudzaniu ważna jest motywacja, pozwala ona dążyć do osiągnięcia postawionego sobie celu. Warto zmienić nawyki żywieniowe i tryb życia, zastępując siedzenie w domu czynnym wypoczynkiem. Przeczytaj o tym więcej na tej stronie i podejmij kroki ku zmianom w swoim życiu na lepsze.

Sprawdzone sposoby na efektywne odchudzanie     

  • Aktywność fizyczna prowadzi nie tylko do zwiększenia nakładu energetycznego, ale pozwala zmniejszyć ilość kilogramów i poprawić ogólny stan zdrowia. Systematyczne ćwiczenia wykonywane w domu lub na siłowni, pozwolą nie tylko schudnąć, ale pięknie wymodelować sylwetkę.
  • Ważne, aby codzienna dieta sprowadzała się przyjmowania wraz z pokarmem odpowiedniej ilości kalorii. Ustalenie prawidłowych parametrów uzależnione jest od prowadzonego trybu życia. Osoby wykonujące pracę fizyczną potrzebują pożywienia z większą ilością kalorii, niż te, które wykonują pracę siedzącą.
  • Udając się do dietetyka lub ewentualnie konsultując się z trenerem na siłowni, można poznać techniki obliczania dziennego zapotrzebowania na białko, tłuszcze i węglowodany. Każdy organizm jest inny i ma różny popyt na związki organiczne.
  • Jest wiele różnych diet, z których warto skorzystać, trzeba tylko wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie. Nie można doprowadzić do niedoboru witamin i składników mineralnych, które są podstawą zdrowia. Odchudzanie trzeba prowadzić konsekwentnie, ale z rozmysłem.
  • Rynek leków a raczej suplementów diety na odchudzanie jest bogaty, można zastosować konkretny specyfik. Trzeba jednak mieć świadomość, że samo przyjmowanie takich wspomagaczy nie przyczyni się do zrzucenia nadwagi.
  • Mądre odchudzanie to zdrowe odchudzanie. Wysiłek fizyczny dostosowany do możliwości danej osoby, zdrowa, zrównoważona dieta i ewentualnie suplementy diety wspierające organizm w spalaniu tłuszczu, spowoduje, że odchudzanie będzie skuteczne.

Post Comment